Rahvarõiva tuulutamise ja käsitöömeistrite päev

29. augustil 2015 toimus Valga Muuseumi eestvedamisel muuseumi hoovis ja pargis esimest korda Rahvarõiva tuulutamise päev, millest võttis osa umbes 300 inimest. Tutvustati Valga maakonna ajalooliste piirkondade rahvarõivaid ning Põhja-Läti riideid. Esinesid kohalikud ansamblid, rahvatantsijad ja pillimehed. Toimus ajaloolistest kihelkondadest pärit rahvariiete süsteemne fotografeerimine MTÜ Rahvarõivas ja Valgamaa Rahvakunsti ja Käsitöö Keskseltsi poolt.

Sündmuse põhieesmärk oli rahvariiete kandmise populariseerimine ja laada näol maakonnas tegutsevatele käsitöölistele väljundi pakkumine. Sündmus viis omavahel kokku maakonnas tegutsevad rahvakultuuriga tegelevad käsitöölised ja rahvamuusikud ning pakkus huvilistele võimaluse tutvuda piirkonna pärimuse ja antud valdkonnas tegelevate inimestega.

Laiem eesmärk oli kaksiklinna eri rahvuste vahelise suhtluse aktiviseerumine, oma kultuuri tutvustamine ja suvise kvaliteetmeelelahutuse pakkumine.