Esinejad

Peeter Kaljumäe

Peeter Kaljumäe on laulev näitleja, kes on muuhulgas töötanud ka Pärnu Endlas, Vanalinnastuudios, Vana- Baskini Teatris, teatris Varius jm. Juba kaheksandas klassis läks laulmist õppima Pärnu legendaarse lauluõpetaja Klaudia Taevi juurde. Kooliajal laulis Pärnu KEK-i juures kammerkooris Mattone. Peeter oli juhtiv muusik ansamblis Talong ja ta on koos töötanud/esinenud Priit Aimlaga. Tegemist on praeguse aja tuntuima kupletistiga.

 

 

Priit Aimla

 

Priit Aimla on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1989. aastal trompeti erialal (A. Otsa kl.) ning täiendanud end H. Erbi (Saksamaa), P-O. Lindeke (Prantsusmaa), J. Harjanne (Soome) jt meistrikursustel. Dirigeerimist on Priit Aimla õppinud E. Kiviloo, O. Oja ja J. Alperteni käe all. Rahvusooper Estonias on ta juhatanud mitmeid lastelavastusi. Aastatel 1981–1985 töötas ta Eesti Raadio orkestris, alates 1985. aastast töötab Rahvusooper Estonia trompetirühma abikontsertmeistrina ja 1994. aastast kontsertmeistrina. Priit Aimla on mänginud mitmetes ansamblites, sh NYYD Ensemble, Põhjamaad, Sümfooniaorkester, Läti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti-Soome Barokkorkester, Tallinna Kammerorkester jpt.

 

 

Voldemar Kuslap

 Voldemar Kuslap on üks tuntumatest Eesti lauljatest ja näitlejatest. Mees on õppinud Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ning lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi Viktor Gurjevi lauluklassi. Kuslap on laulnud rahvusooper Estonia kooris ning alates 1965. aastast esinenud solistina. Lisaks solistina esinemisele on Kuslap töötanud ka Tallinna Muusikakooli pedagoogina. Eesti Telefilmi 1968. aastal tehtud komöödias "Mehed ei nuta" mängis ta üht peaosa. 

Voldemar Kuslapi esituses kindlasti kõikidele tuntud lugude nimekirjas on näiteks "Suveöö", "Mustamäe valss", "Meeletu rüütel" jpt. 

 

 

 

C - Jam

Neli meest, neli tooli, neli tšellot ja kaunis ning meeliköitev muusika.

 

Tšellokvartett C-JAM on unikaalne kooslus meestest, kes ei karda avardada piire ja püstitada endale enneolematuid väljakutseid. Et nautida fantastilist muusikat, mille iga sõõm on ülimalt väärtuslik, peab seda oma kõrvaga kuulma ja oma silmaga nägema.

 

Tšellokvartetis on ühendatud klassikaline keelpillikvartett, improvisatsiooniline big-band, metalne ja kaasakiskuv rock-muusika, tundlik ning emotsionaalne tšellokõla. Selline muusika ei jäta külmaks ühtegi kuulajat.

 

Kavasse on valitud kirev bukett teoseid maailma erinevate stiilide ja aja muusikast - repertuaari kuulub teoseid sellistelt heliloojatelt nagu Händel, Brahms, Wagner, Popper, Lloyd Webber, Johann Strauß, Lennon/ McCartney, Anderson/ Ulveus,Rein Rannap, Valgre jne ning seadeid ansamblite Bon Jovi, AC/DC, Boney M., Status Quo, Abba, Procol Harum, Queen, Billy Joel, Alice Cooper, ELO, Guns'n'Roses repertuaarist.

 

Koosseisu kuuluvad:
Pärt Tarvas
Levi-Danel Mägila
Margus Uus
Tõnu Jõesaar

 

 

Vello Vaher

Eestimaa spordihing 2014 Vello Vaher on loonud ja kokku kogunud lugematu hulga akrobaatilisi trikke.

Vello on aukartustäratava kogemustepagasiga oma ala proff, kes on alates 1987. aastast muude tegemiste kõrval akrobaatikat õpetanud nii erinevates stuudiotes, spordiklubides kui ka teatrikoolides.

Esimesed lavakogemused pärinevad juba aastast 1979, millele järgnesid joogastiilis akrobaatika, breiktants, kogupereakrobaatika lastega jne. nii kodumaistel lavadel kui ka naaberriikides ning kaugemteski maades nagu: Hiina, Ameerika Ühendriigid, Itaalia, Hispaania, Portugal, Maroko jpt.

Vello on olnud Eesti Tsirkuse Gaala peakorraldaja ning teinud mitmeid teatrialaseid koostöid, olles abiks tsirkusemeistrina ning loonud tehnilisi lahendusi. Vello on, õpetuseks teistele, pannud ka osa oma kogemustest paberile ja avaldanud 1991. aastal raamatu “Harjutusi väikelastega” ning 2002. aastal “Võimlemine väikelastega”.

 

 

Estraaditrupp Tõrva Tilgad 

Korraliku huumoriannuse tagavad aiapeol estraaditrupi Tõrva Tilgad näitlejad etendusega „Charley tädi“.
Noormehed Charley ja Jack on armunud noortesse neidudesse, keda kasvatab vanamoeline ja range onu. Onu ei luba noortel kohtuda ilma järelevalveta. Charley’le peaks külla tulema tädi Brasiiliast. Noormehed leiavad, et see on hea põhjus tüdrukute küllakutsumiseks nii, et onu ei keelaks. Samas otsivad nad lesestunud tädile ka kavaleeri, et tüdrukutega omavahel olla. Leitakse hea sõber Babberley, kes on näitekunsti harrastaja. Kui saabub telegramm, et tädi ei tule – pannakse Babberley tädi mängima… Sealt hargnevad ootamatud sündmused, milles osalevad lisaks eelpool mainitutele ka Charley isa, tüdrukute onu ja tõeline tädi koos oma kasutütrega.

Lavastaja: Eevi-Eve Valliste
Autor: Brandon Thomase motiividel tõlkinud Mati Unt

Tõrva Tilgad on estraaditrupp, kes peamiselt tegeleb estraadi sketšide esitamisega. Nad on inimesi naerutanud mitmel pool Eestimaal. Aeg ajalt katsuvad jõudu mõne näitemänguga – aga ikka omas võtmes – inimesi naerutades.

 

 

Segakoor Rõõm

Segakoor „ Rõõm” on loodud 2.oktoobril 1983.a. Koori eesmärgiks on Eesti koorilaulu viljelemine ja koorilaulu traditsiooni alalhoidmine,  erinevate ürituste ja kontserdite korraldamine. Koori dirigendiks on koori loomisest alates Sirje Päss. Kooris laulab kokku üle 30 laulja.
Koori repertuaar on klassikaline koorilaul, rahvalaulud ja nende töötlused, kergemuusika, vaimulik muusika, seltskonnalaulud ja muusikalide meloodiad.
Oma tegevusaja jooksul on lauljad osa võtnud kõigist üldlaulupidudest ja vabariiklikest segakooride laulupidudest. Esinenud Valga linna erinevatel üritustel, jõulukontserditel ja kirikupühadel.
Segakoor Rõõm pole ainult koor, vaid ka kohaliku elu edendaja. 

 

 

Pärnu-Jaagupi pasunakoor

Pärnu-Jaagupi Pasunakooris mängivad nooremad ja vanemad härrad, kes hoiavad aus pasunakoori muusikat, mis kõlas pea 100 aastat tagasi linnades, külades ja mõisaparkides. Mängitakse ka tänapäevasemat muusikat. Repertuaari kuuluvad valsid, polkad, tangod, bluusid, sambad nii vanas kui ka uues kuues. Pärnu-Jaagupi Pasunakooril on käimas 138. tegutsemisaasta. Muusikuid juhatab dirigent Priit Aimla.

 

 

Puka meesansambel

Puka meesansambel loodi 1957. aastal.

Praeguses koosseisus laulavad Mati Kõiv, Peep Harju, Enno Pung, Ants Ilves ja Marko Koort. Mehi juhendab juba kaheksandat aastat Evald Raidma.

60aastane Puka meesansambel on Otepää valla üks vanimaid kollektiive. Vanuse poolest ületab teda vaid Pühajärve puhkpilliorkester, mis saab tänavu 93aastaseks.

Algselt laulis ansamblis neli meest. Kõige suurema koosseisuga lauldi 1976. aastal, siis oli seal 14 liiget.

 

Ansambel Spirea

Spirea on seitsme liikmeline segaansambel piirilinn Valgast, kus suve hakul õitsevad ansamblile nime andnud enelad. Ansambli repertuaari kuuluvad laulud nii eesti kui ka maailma kergemuusikast ning mõned rahvalauluseaded. Ansambli tegevuse algus jääb 1990. aastate lõppu. 2014. aastast juhendab ansamblit Reet Laanoja. Suure rõõmuga ja võimalikult sageli kutsume endaga musitseerima pikaaegset ansambli juhendajat Lenel Randa. Laulmine teeb rõõmsaks meie meeled ning loob vokaalset naudingut, nagu pakuvad silmailu enela põõsa õied.

 

Valga Spordiklubi maadlejad